A Roborock évről-évre képes előállni olyan prémium robotporszívókkal, amelyek azon túl, hogy piacvezető tulajdonságokkal rendelkeznek, mindemellett egyre jobb és magabiztosabb tudás birtokában vannak.
Emiatt érdemes odafigyelni a gyártó aktuális bejelentéseire és kínálatfrissítéseire, így 2025-ben a Roborock Saros 10 és Roborock Saros 10R robotporszívókra, amennyiben ugyanis egy prémium modellt keresünk otthonunk tisztán tartására, mindkét típus jó választás lehet.
Cikkünkben bemutatjuk a Saros 10 és a Saros 10R legfőbb tulajdonságait, hogy könnyebb legyen a döntés.
Amennyiben már Roborock robotporszívó-tulajdonos vagy és szeretnéd karbantartás vagy javítás érdekében megbízható helyre vinni a készülékedet, kattints a következő linkre: Roborock javítás.
.
Roborock Saros 10 robotporszívó bemutató
A Roborock Saros 10 a gyártó eddigi legvékonyabb robotporszívója, ami különösen jól boldogul az akadályokkal, kivételesen fejlett, AI-támogatott navigációs és akadálykerülő rendszerrel büszkélkedhet, mindemellett pedig még egy multifunkciós dokkoló is jár mellé.

Fontos tudni róla, hogy kétféle bázisállomással is elérhető, így zárt rendszerrel, amikor manuálisan kell gondoskodnunk a víz utántöltéséről, valamint egy automatizált megoldással, amikor a lakás vízhálózatához csatlakoztatható az eszköz.
Lássuk azonban egy kicsit alaposabban, hogy mit tud a Saros 10!
Forgó mopos, készülékházból kinyúló felmosó karral
Az új Mijia robotporszívó természetesen felmosó funkcióval is rendelkezik majd, erről azonban gyakorlatilag csak annyit osztott meg velünk a Xiaomi, hogy forgó mopokra építi a tudását, ezen felül pedig az egyik mop képes lesz kinyúlni a készülékházból.
Ennek köszönhetően a felmosás tekintetében is kimagasló precizitás vár majd ránk, hiszen a porszívó könnyedén képes lesz felmosni a sarkokban és a bútorok közelében, sőt mi több – akár a bútorok alatt is.
A Mijia M40S ugyanis rendkívül alacsony kialakítást kapott, ha szenzortornyát behúzza – ezt természetesen automatikus környezetfelismerés mellett végzi –, a porszívó mindössze 8,8 centiméter magas, így könnyedén beférhet ágyak, kanapék és bizonyos bútorok alá.
Ultravékony kialakítás behúzható LiDAR szenzorral
A Roborock terméke elsődlegesen az ultravékony kialakításával hívta fel magára a figyelmet, hiszen behúzható szenzortoronnyal rendelkezik, aminek jóvoltából a RetractSense navigációs rendszer képes a porszívó szintjére ereszteni a kilógó tornyot.
Ezzel a robotporszívó még a legalacsonyabb bútorok alá is kényelmesen befér takarítani. A rendszert kimagasló tartósságra tervezték, több ezer órányi szigorú teszteknek vetették alá, így szavatossága miatt egy percig sem kell aggodalmaskodnunk.
A technológia érdekessége, hogy amikor a szenzortorony behúzódik a készülékházba, egy széles látószögű nyílás biztosítja, hogy a navigáció mindvégig zökkenőmentes maradhasson.
A rendszert ráadásul rengeteg extra szenzorral bővítették a precíz működés érdekében, így a porszívó képes pontosan mérni a tér magasságát, sőt felső érintésérzékelő is van benne, hogy valós időben „lássa”, ha túl alacsony a belső szint, így elkerülhetők az elakadások.
Az AdaptLift alvázzal akár a 4 centiméteres akadályokat is legyűri
A Roborock Saros 10 robotporszívót egy speciális AdaptLift alvázzal látták el, ami képes arra, hogy a magasabb akadályok esetén megnövelje az eszköz hasmagasságát.
Az iparágban elsőként alkalmazott AdaptLift Chassis rendszer akár a 4 centiméteres küszöbökön és akadályokon is képes átemelni a robotporszívót, ami a legtöbb lakásban óriási ütőkártyája a terméknek.
Különösen hasznos ráadásul a magasabb, hosszabb szálú szőnyegeken, amelyeket a porszívó nemcsak képes automatikusan felismerni, de beavatkozás nélkül biztosítja makulátlan takarításukat is, ezzel tovább mérsékelve az esetleges elakadásokat.
DuoDive főkefével és speciális kialakítású oldalkefével
A robotporszívók kapcsán tudvalevő, hogy a nagy szívóerő önmagában semmit sem jelent, ha nincs hozzá megfelelő keferendszer. Láthatóan a Roborock is tisztában volt ezzel, amikor megalkotta a DuoDuve főkefét.
Ez a speciális, két részből álló rendszer sörtés és lamellás kialakítású, középen egy réssel. Működés közben a kosz és a por mellett a hosszabb hajszálakat is képes a köztes rés irányába terelni, így maximálisan elkerülhetők a gubancolódásból származó kellemetlenségek.
Sőt, az oldalkefét is megreformálta a Roborock! A mindössze kétágú megoldás szintén jobban ellenáll a feltekeredő hajszálaknak, miközben hatékonysága megkérdőjelezhetetlen, pláne a FlexiArm technológiával kiegészülve, amely képes kinyújtani a kefét a készülékházból, hogy a sarkokban vagy a falak mellett is makulátlan tisztaságot varázsoljon.
Nyilván azért a szívóerőre is odafigyelt a gyártó, hiszen a HyperForce technológiával kiegészülve a robotporszívó 22 000 Pa teljesítményre képes.
VibraRise 4.0 felmosórendszerrel
A felmosás funkció tekintetében is egy egészen új szintet sikerült elérnie a Roborock Saros 10-nek, hiszen a népszerű vibrációs megoldásuk, a VibraRise negyedik generációja dolgozik rajta minden eddiginél hatékonyabb formában.
A porszívó képes a felmosó párnát 8N erővel a padlóhoz nyomni, elődjéhez képest pedig 26 százalékkal nagyobb vibrációs felületet kapott, sőt egy sűrűbb, jobb nedvszívó tulajdonságokkal rendelkező mopot, amely hatékonyabban meg tudja kötni a nedvességet.
A mop egyébiránt percenként 4000 alkalommal rezeg, munkáját pedig egy aprócska oldalsó törlő egészíti ki, amely percenként 200-at forog, képes magabiztosan felmosni a szegélyek és a bútorok mentén. Mivel emelhető kialakítást kapott, ez a kis kiegészítő csak akkor dolgozik, ha szükség van rá.
Ezzel a módszerrel 100 százalékos szegély- és saroktisztítást kínál a Roborock, amely 0,51 mm-re képes megközelíteni az akadályokat.
Érdekesség, hogy amennyiben a porszívó kiömlött folyadékot érzékel a padlón, automatikusan felemeli a főkefét és az oldalkefét azért, hogy ne vizezze össze feleslegesen.
Mindez természetesen fordítva is igaz, szőnyegeken a nedves mopot emeli fel, sőt a multifunkciós dokkolóján tudja hagyni a nedves rongyot, hogy ne zavarja a takarításban.
Intelligens akadályfelismeréssel
A Roborock Saros 10 rendkívül fejlett akadályfelismerő rendszerrel büszkélkedhet, amit háromszoros strukturált fénnyel, RGB kamerával, VertiBeam fénnyel és természetesen a mesterséges intelligencia erejével kamatoztat.
Azonnal reagál a váratlan helyzetekre, felismeri a berendezési tárgyakat, a papucsokat, sőt még a kábeleket is azonosítja, így minimalizálja az esetleges elakadás esélyét.
A porszívó ráadásul nagyon halkan dolgozik, az eddigi legcsendesebb Roborock, amely akár 52 dB zajszinttel is képes ellátni a feladatát.
Intelligenciáját ráadásul nemcsak navigációjában kamatoztatja, hanem társalkalmazásával is, sőt a készülék rendelkezik Matter-kompatibilitással, és még akkor sem áll le a munkával, ha valamilyen okból kifolyólag elveszíti a WiFi-jelet.
A RockDock Ultra 2.0 dokkolóval szinte minden automatizálható
A Saros 10 egyik nagy ütőkártyája még a multifunkciós dokkolóállomás. A RockDock Ultra 2.0 már nemcsak a készülék automatikus töltését tudja biztosítani – ráadásul 150 perces gyorstöltéssel –, hanem a portartály ürítése mellett még a felmosórendszer működését is.
Képes 80 Celsius fokos vízzel elmosni a koszos mopot, automatikusan érzékeli a szennyeződéseket, majd a tisztítás után 60 Celsius fokos meleg levegővel meg is szárítja azt, sőt forró vízzel tisztítja dokkolóját és a mosószer adagolásról is gondoskodik.
Amennyiben olyan változatot választunk, amely beköthető a lakás vízvezetékrendszerére, akkor a dokkoló helyettünk újratölti a porszívó és az állomás víztartályát, sőt biztosítja a piszkos víz elvezetését is.
Roborock Saros 10R robotporszívó bemutató
A Saros 10R a legtöbb tekintetben megegyezik a fentiekben bemutatott társával, így nem ismételjük magunkat, az alábbiakban csak azokat a pontokat emeljük ki, amelyek kapcsán különbséget tapasztalhatunk a két változat között.

StarSight 2.0 navigációs rendszer
A navigáció tekintetében a Saros 10R határozottan egy új irányt mutat mind a Roborock, mind a robotporszívózás világában, hiszen kiemelkedően pontos érzékeléssel és zökkenőmentes manőverezéssel dolgozik.
A legkisebb akadályokat is felismeri, hatékonyan elkerüli, sőt a kábelek sem jelentenek neki problémát, miközben fontos kiemelni, hogy ez a rendszer hozta el az iparág első kettős adóegységgel rendelkező 3D navigálásra képes LiDAR szenzorját, ami teljes térben képes érzékelni környezetét – gyakorlatilag az arcfelismerés pontosságával.
A részletesebb mélység- és magasságadatok mellett zökkenőmentesen navigál, miközben munkáját RGB kamera és mesterséges intelligencia segíti annak érdekében, hogy mindig a legtöbbet nyújtsa otthonunkban.
VibraRise helyett forgó mopos felmosó
A két modell között szintén nagy különbség, hogy a Saros 10R egy forgó mopos felmosórendszert kapott a VibraRise technológia helyett.
Hasonlóan magas szintű felmosási teljesítményt várhatunk tőle, sőt képes ugyanúgy emelni, otthagyni a dokkolón a mopot, ha erre van szükség, a FlexiArm technológiának hála pedig még a készülékházból is kiemeli a sarkok és a szegélyek alaposabb tisztítása érdekében.
Multifunctional Dock 4.0 dokkolóval
A Saros 10R nem RockDock típusú bázisállomást kapott, hanem a Multifunctional Dock 4.0-s változatát, ami 10 különböző funkciót ad a kezünkbe. Képes automatikusan lecsatlakoztatni a mopot, 2,5 óra alatt feltölti a porszívót, de a portartály ürítése sem okoz neki gondot.
Intelligensen felismeri a szennyeződéseket, 80 Celsius fokos vizet tud szivattyúzni a porszívóba a meleg vizes felmosáshoz, ugyanilyen hőmérsékleten tisztítja a piszkos mopokat, sőt 55 Celsius fokos levegővel a szárítást is elvégzi.
Ezen felül automatikusan adagolja a mosószert is a makulátlan munkavégzéshez, tehát ezzel a dokkolóval – különösen abban az esetben, ha az otthoni víz- és szennyvízhálózathoz köthető típust választjuk –, a karbantartás jelentős részét leveszi a vállunkról az állomás.